/ Статьи   / Продукция с/х, сырье   / Мёд, продукция пчеловодства  

Статьи мед, продукцию пчеловодства, подробности относительно меда и продукции пчеловодства

Мёд, продукция пчеловодства


Догляд за бджолами


 

 

Догляд за бджолами неоднаковий у різний час. Це залежить від пори року та стану бджоляних сімей. Пасічник завжди повинен допомагати бджолам у створенні тих умов, яких вони потребують.

 

Так, наприклад, весною бджоли можуть терпіти від негоди, холоду. У цей час треба особливо старанно утеплювати гнізда бджоляних сімей та вулики.

 

Влітку під час спеки потрібно притінювати вулики, щоб бджолам не було жарко. Восени, при похолоданнях, знову треба вулики старанно утеплювати. Основну увагу протягом усього пасічного сезону треба приділяти забезпеченню бджіл кормом.

 

Залежно від пори року на пасіці провадять різні роботи. В кінці березня або на початку квітня, коли температура повітря надворі в затишку досягне 10—12 градусів тепла, бджіл виставляють із зимівника.

 

Якщо бджоли зимували неспокійно або температура в зимівнику досягає 6 і більше градусів тепла, то виставляти їх із зимівників треба раніше, при першому потеплінні, коли температура в затінку буде 7—10 градусів тепла.

 

Вулики з слабими (малими) сім’ями треба ставити по два поруч, щоб у найближчі дні сім’ї з них переселити в один вулик, розділений фанерною перегородкою.

 

В день виставлення бджолосімей із зимівника після обльоту більшості бджіл роблять швидкий огляд сімей. В першу чергу оглядають сім’ї, які гірше облетілися.

 

При огляді виявляють, чи є в гнізді корм, матка, яка сила сім’ї, чи немає запліснявілих стільників або опоношених рамок. Якщо є якісь недоліки, то їх швидко виправляють.

 

Коли корму не вистачає, його дають у рамках, замінюючи порожні стільникові рамки медовими або медо-перговими, чи у годівницях у вигляді густого цукрового сиропу (в одній частині кип’ятку розчиняють дві вагові частини цукру). Якщо матки в сім’ї немає, дають запасну матку або приєднують безматкову сім’ю до такої, яка має матку. У вулику залишають тільки ті рамки, які добре покривають бджоли, а решту виймають.

 

Зацвілі або рамки, в яких немає розплоду, з гнізда виймають, замінюючи їх придатними. Під час швидкого огляду рамок з вуликів не виймають, а лише пересовують; при цьому очищають дно вулика від мертвих бджіл (підмору).

 

При першому значному потеплінні, коли температура в тіні досягне 14 або 16 градусів, провадять головну весняну ревізію, тобто детальний огляд бджоляних сімей.

 

При цьому визначають силу сім’ї, наявність та якість матки, запаси меду, кількість рамок у гнізді з кормом та з розплодом і санітарний стан сім’ї. Всі помічені недоліки усувають, створюючи умови для дальшого швидкого росту сімей.

 

В міру збільшення бджоляних  сімей   гнізда їх розширюють, Ставляючи маломедні світлокоричневі стільники. Перше розширення гнізда провадять тоді, коли на одній з крайніх рамок матка  відкладати  яйця.

 

При  потеплінні сім’ям дають штучну вощину — спочатку по одній рамці,  а потім (сильним сім ‘ям) по дві. Рамку з штучною вощиною ставлять поряд з крайньою рамкою, у якій є розплід.

 

Починаючи з травня, під час взятку в гнізда сімей ставлять будівельні рамки, тобто такі, в яких бджоли самі будують стільники. Побудовані стільники вирізують кожні 4—6 днів і перетоплюють їх на віск. Кожну сім’ю оглядають у середньому один раз на тиждень.

 

У вересні вулики готують до зимівлі. При цьому стежать, щоб у вуликах були тільки ті стільникові рамки, в яких є не менше як по 2 кілограми (піврамки) меду. Крім того, на кожну сім’ю необхідно мати 1—2 рамки перги.





Телефон: 380960807830
email: invbusiness1@gmail.com
Контактная особа: Ярослав Володимирович

Дата добавления: 21.03.2014




Просмотреть все статьи в разделе Мёд, продукция пчеловодства